Müzisyenlerin Buluştuğu Nokta!

Ayberk Durgut’un kuruculuğunu üstlendiği Türkiye Klasik Müzik Topluluğu ya da kısa ismiyle TKMT, Türkiye’deki müzisyenleri WhatsApp platformunda bir araya getiren bir topluluktur. Topluluğun amacı, Türkiye’de müziği profesyonel ya da amatör olarak yapan insanların bir araya gelmesi, sohbet etmesi, kaliteli tartışmalar yapması, birbirine destek olması ve en önemlisi Türkiye’deki müzik algısını geliştirmesidir. Topluluğumuzun sağladığı yararları sizlere de göstermek isteriz. Topluluğumuzda büyük bir Klasik Batı Müziği Nota Arşivi bulunmaktadır. Ayrıca bu arşivin yanısıra grubumuzda istek gelmesi halinde grup üyelerimiz, nota arayan kullanıcılarımıza PDF desteği sağlamaktadır.

 

Performans videolarını gönderip eleştiri almak isteyen, tavsiye almak isteyen üyelerimize saygı çerçevesi içerisinde eleştirilerimizi, tavsiyelerimizi iletip kaliteli tartışma ortamının oluşmasını sağlıyor, günlük ve haftalık konser, ustalık sınıfı, atölye, burs duyurularını Topluluk sunucusu üzerinden paylaşıyor, yeri geliyor eğitici yeri geliyor eğlendirici içeriklerle sohbeti zenginleştiriyor, ünlü isimlerle bir araya gelip Zoom Toplantıları yapıyor, alanında uzman insanlardan dersler alıyor ve hep birlikte Türkiye’deki klasik müzik algısını geliştirmek için uğraşıyoruz. Ödüllü bilgi yarışmaları ile hem öğreniyor hem kazandırıyoruz.

 

Bugüne kadar değerli ve sayın devlet sanatçımız Gülsin Onay, Öykü Yanık, Aydın Büke, Haluk Orpak gibi isimlerle Zoom sohbetleri gerçekleştiren, onlarca yarışma ile onlarca ödül dağıtan, onlarca notayı insanlarla buluşturan TKMT bugün 200 müzisyenin üzerinde müzisyene ev sahipliği yapmaktadır.